Warsztat samochodowy

Zakres usług warsztatu

- naprawa układów zawieszenia
- naprawa układów kierowniczych
- naprawa układów hamulcowych
- tłumiki, naprawa układów wydechowych
- wymiana oleju oraz filtrĂłw
- wymiana płynów eksploatacyjnych
- przygotowanie pojazdów do okresowych przeglądów technicznych
- sprzedaż części do samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek oraz wiele innych usług.

Warsztat posiada ubezpieczenie OC, które między innymi gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku wystąpienia szkody w mieniu powierzonym przez klienta.

Naprawa hamulcĂłw

Wymieniamy oraz naprawiamy następujące podzespoły układów hamulcowych:

- tarcze hamulcowe
- klocki hamulcowe
- szczęki hamulcowe
- bębny hamulcowe
- cylinderki hamulcowe
- pompy hamulcowe
- zaciski hamulcowe
- przewody hamulcowe
- linki hamulcowe
- płyn hamulcowy

UKŁAD HAMULCOWY

Układ hamulcowy jest to zamontowany w pojeździe układ, którego zadaniem jest zmniejszenie prędkości, zatrzymanie pojazdu lub utrzymanie w stanie spoczynku.

Rozróżniamy dwa rodzaje układów hamulcowych:

- hamulec zasadniczy – inaczej zwany roboczym, jest to najczęściej układ hydrauliczny.
- hamulec pomocniczy – zwany potocznie hamulcem ręcznym, jest to najczęściej układ dźwigni i cięgien.

Należy pamiętać, że w każdym pojeździe układ hamulcowy musi być regularnie sprawdzany, należy zwrócić uwage na następujące czynniki:

- klocki hamulcowe - stopień zużycia
- tarcze hamulcowe - za bardzo zużyta tarcza hamulcowa grozi oberwaniem lub pęknięciem
- płyn hamulcowy - zbyt długo eksploatowany płyn hamulcowy traci swoje właściwości

Podwójne działanie pompy hamulcowej uzyskujemy stosując dodatkowy tłoczek, który rozdziela wnętrze cylinderka na dwie komory. Nad cylinderkiem pompy znajduje się zbiorniczek z płynem, który przez oddzielne kanały zasilające dopływa do cylinderka po obu stronach tłoczka swobodnego. Taka konstrukcja umożliwia stworzenie dwóch obwodów uruchamiających hamulce. W przypadku uszkodzenia jednego z nich pojazd można wyhamować przy użyciu drugiego.

Naprawa hamulców odbywa się przy użyciu profesjonalnych narzędzi przez doświadczonych mechaników.

Naprawa zawieszenia

Nasza firma specjalizuje się w naprawie następujących podzespołów układów zawieszenia:

- wahacze
- tuleje wahaczy
- sworznie wahaczy
- stabilizatory
- gumy stabilizatora
- łącznik stabilizatora
- drążki reakcyjne
- drążki kierownicze
- amortyzatory
- McPherson
- resory
- sprężyny
- zawieszenie wielowahaczowe
- wkłady amortyzatorów
- gĂłrne mocowania amortyzatorĂłw
- łożyska amortyzatorów
- łożyska piasty
- półosie
- poduszki silnika
- poduszki skrzyni
- przeguby zewnętrzne i wewnętrzne
- końcówki drążków kierowniczych
- zwrotnice
- piasty

oraz wiele innych prac związanych z naprawą zawieszenia.

ZAWIESZENIE

Współczesne samochody wyposażone są w dwa główne rodzaje zawieszeń - zawieszenie zależne i zawieszenie niezależne.

Stan naszych dróg pozostawia niestety wiele do życzenia. Bez względu na to jakim zawieszeniem dysponujemy i czy nasz samochód jest nowy czy też nadgryziony przez "ząb czasu" jest tak samo narażony na uszkodzenia powstałe na skutek drgań i wstrząsów wywołanych nierównościami drogi. Najbardziej cierpią na tym opony, koła pojazdu, bębny hamulcowe, łożyska piast osie itp. czyli tzw masy nieresorowane. Wydatki związane z naprawą zawieszenia uszczuplają co roku portfel każdego użytkownika dróg ponieważ są to elementy pojazdu, które w decydującym stopniu wpływają na nasze bezpieczeństwo.

Naprawa alternatorĂłw

Nasza firma proponuje Państwu naprawy alternatorów. Alternator jest demontowany z pojazdu a następnie sprawdzane są a w razie potrzeby wymieniane na nowe wszystkie elementy elektryczne oraz mechaniczne.
Koszty związane z naprawą alternatora to jego demontaż-montaż - cena od 100 zł oraz naprawa alternatora polegająca na sprawdzeniu części składowych, ich weryfikacji a następnie wymianie uszkodzonych na nowe - cena możliwa do ustalenia dopiero po wykonaniu w/w czynności z reguły waha się w okolicach od 120 zł.

Alternator

Alternator to urządzenie zaopatrujące nasz pojazd w prąd. Jeżeli jest sprawny to po włączeniu zapłonu świeci się lampka akumulatora, która gaśnie po załączeniu silnika. O awarii alternatora informuje nas ta sama kontrolka świecąc się, migając lub żarząc przy uruchomionym silniku. Przed oddaniem alternatora do naprawy należy sprawdzić w jakim stanie jest pasek klinowy napędzający nasz alternator. Jego zerwanie lub nadmierne wyluzowanie będzie powodowało wyżej wymienione objawy. Oprócz usterek elektrycznych (regulator napięcia) w alternatorze naszego pojazdu mogą wystąpić różnego rodzaju usterki mechaniczne takie jak pęknięcie obudowy alternatora, zatarcie łożysk, uszkodzenie wirnika lub stojana, zużycie szczotek.

Naprawa rozrusznikĂłw

Nasza firma proponuje Państwu naprawy rozruszników. Rozrusznik jest demontowany z pojazdu a następnie sprawdzane są a w razie potrzeby wymieniane na nowe wszystkie elementy elektryczne oraz mechaniczne.
Koszty związane z naprawą rozrusznika to jego demontaż-montaż - cena od 100 zł oraz naprawa rozrusznika polegająca na sprawdzeniu części składowych, ich weryfikacji a następnie wymianie uszkodzonych na nowe - cena możliwa do ustalenia dopiero po wykonaniu w/w czynności z reguły waha się w okolicach od 120 zł.

Rozrusznik

Rozrusznika używany kilka razy dziennie, więc powinniśmy zauważyć każdą usterkę tego układu. Gdy po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik pracuje zbyt wolno nie musi to zawsze oznaczać rozładowanego akumulatora. Przyczyną może być awaria rozrusznika. Inne objawy to nadmierne hałasy podczas uruchamiania pojazdu, metaliczne stuki, praca bez charakterystycznego terkotu z równoczesnym zwiększeniem prędkości obrotowej oraz brak reakcji na przekręcenie kluczyka w stacyjce.

Image
Image
Image
Image

Liderspeed Kowalewski Dariusz
42-500 Bedzin
ul. Małobądzka 32
NIP. 6443183439
tel. +48 327614006

PKO BP Oddział1w Katowicach ul. Damrota 23, 40-022 Katowice.
rachunek numer: 21 1020 2313 0000 3502 0208 7096